Skórzana torebka to dodatek do wielu stylizacji, który jest ponadczasowy i może nam towarzyszyć latami. Naturalna skóra, to materiał wytrzymały i praktyczny, jednak by zawsze prezentował się świetnie musimy o niego odpowiednio dbać. W poniższym artykule podpowiadamy jak czyścić torebkę skórzaną by nosić ją przez wiele sezonów.

Spis treści:

1.      Czyszczenie skórzanej torebki – w jaki sposób ją przygotować?

2.      Czyszczenie skórzanej torebki – zacznij od wnętrza!

3.      Czyszczenie skórzanej torebki – jak pozbyć się brudu z zewnątrz?

Czyszczenie skórzanej torebki – w jaki sposób ją przygotować?

Pierwszą czynnością, którą musimy wykonać by wyczyścić skórzaną torebkę jest jej dokładne opróżnienie. Nie da się wykonać pielęgnacyjnego zabiegu, gdy w środku znajdują się różne akcesoria. Wyjmij wszystkie rzeczy, wyczyść ją z okruszków i śmieci. Upewnij się, że nic nie pozostało w wewnętrznych kieszonkach. Dzięki tej czynności nie tylko dobrze przygotujemy torbę do czyszczenia, ale możemy tez odnaleźć niegdyś zaginione przedmioty.

Czyszczenie skórzanej torebki – zacznij od wnętrza!

Nie da się ukryć, że wnętrze kobiecej torebki potrafi pomieścić wiele przedmiotów; kosmetyki, dokumenty, przekąski - to tak naprawdę tylko kropla w morzu tego co może się w niej znajdować. Dlatego jej środek powinniśmy czyścić regularnie. Większość podszewek wykonana jest z dobrych jakości materiałów, które bez problemu wyczyścimy np. używając mokrej ściereczki. Do trudniejszych i bardziej wymagających zabrudzeń możesz użyć odrobiny płynu do prania lub wacika nasączonego spirytusem. Po zakończonym zabiegu upewnij się, że resztki płynu czyszczącego nie pozostały na materiale, a następnie pozostaw torebkę do dokładnego wysuszenia.

Czyszczenie skórzanej torebki – jak pozbyć się brudu z zewnątrz?

Gdy chcesz nosić swoją ulubioną torbę latami, musisz o nią dbać regularnie. Gdy tylko zauważysz jakąś niepokojącą plamę szybko reaguj i staraj się ją usunąć. Do tej czynności przydatny okazać się może specjalny szampon do wyrobów skórzanych. Najczęściej występuje w postaci pianki. Jest łagodny i bezpieczny w użyciu, a przede wszystkim bardzo skuteczny. Możemy zastosować również specjalny balsam regenerujący, który oprócz tego, że wyczyści galanterię skórzaną, to dodatkowo odżywi ją i nada odpowiedni połysk. Taki preparat ‘odmłodzi’ naszą torbę, poprawiając jej wygląd, a przy tym nie drażniąc jej, nawet gdy mamy do czynienia z najbardziej delikatną skórą.

Jak czyścić skórzane torebki domowymi sposobami? Gdy zabrudzenie jest niewielkie do jego wyczyszczenia możemy użyć wody z octem, która potrafi zdziałać cuda! Pamiętajmy tylko by nie przemoczyć torebki, dlatego nie wolno stosować tego specyfiku w nadmiarze. Natomiast zamsz lub nubuk możesz wyczyścić skórką chleba lub gumką do mazania.