Zastanawiając się nad wyborem garnituru, z całą pewnością należy wziąć pod uwagę również towarzyszące mu dodatki. Warto przecież zadbać o to, aby wszystko było odpowiednio dopasowane i tworzyło spójną całość. Zwłaszcza, wtedy gdy mowa o garniturze na przykład na ważną uroczystość, czy własny ślub! Wtedy tym bardziej wszystko musi zostać dopięte na ostatni guzik.

Spis treści:

  1. Czym powinien charakteryzować się pasek odpowiednio dobrany do garnituru?
  2. Liczy się również szerokość!
  3. Jaki pasek do garnituru ślubnego będzie odpowiednim wyborem?
  4. Warto mieć kilka pasków!

Czym powinien charakteryzować się pasek odpowiednio dobrany do garnituru?

Wiele osób zastanawia się nad tym, jaki pasek do granatowego garnituru będzie strzałem w dziesiątkę. Tak naprawdę jednak odpowiedź jest bardzo prosta! Warto zdecydować się po prostu na model klasyczny i ponadczasowy. Wybierając elegancję, nigdy nie da się popełnić błędu. Czym charakteryzuje się w takim razie klasyczny pasek? Na pewno jest gładki i zachowany w spokojnej kolorystyce. Udanym wyborem będzie czerń, a także brąz. Zwłaszcza w połączeniu z granatem.

Liczy się również szerokość!

Dla niektórych może być to zaskoczeniem, ale okazuje się, że odpowiednio dobrany pasek do garnituru posiada również swoje wymiary, które go definiują. Uznaje się bowiem, że skórzany pasek, bo właśnie taki powinien być pasek do eleganckiego garnituru, powinien mieć szerokość 3,5 cm. Dokładnie taka szerokość bez problemu mieści się we wszystkich szlufkach od spodni garniturowych. Oczywiście tak jak już było wspomniane, najlepiej prezentują się paski z naturalnej skóry. Dodatkowo są to także najtrwalsze modele, które będą się świetnie prezentować przez bardzo długi czas.

Potrzebny Ci pasek do garnituru? Sprawdź modne modele!

Jaki pasek do garnituru ślubnego będzie odpowiednim wyborem?

Warto zastanowić się także nad tym, jak powinien wyglądać odpowiednio dobrany pasek do garnituru ślubnego. Z całą pewnością należy pamiętać o tym, że w żadnym przypadku pasek nie jest głównym elementem stroju, a więc co za tym idzie, nie powinien skupiać na sobie całej uwagi. W związku z tym również w przypadku garnituru ślubnego, warto zdecydować się na pasek gładki, który posiada niewielką i nierzucającą się w oczy klamrę. Dzięki temu całość będzie spójna i wysokiej jakości.

Warto mieć kilka pasków

Aby uniknąć problemów z doborem odpowiedniego paska na każdą okazję, z całą pewnością warto mieć w swojej szafie kilka ponadczasowych modeli. Udanym wyborem będzie klasyczna czerń i elegancki brąz. Takie odcienie można dopasować do każdej stylizacji, oraz do każdego koloru.